WV2lKAXKrhOW084dUsneGfm6JwTiOi0xKbi74K2eJQI

دیجی کالا ، بامیلو یا ایسام

سلام به دوستان و مخاطبان همیشگی مجله تامین مارکتینگ

هر روزه سعی کردیم که اطلاعات مفیدی در مورد کسب و کار های آنلاین در اختیار شما عزیزان قرار دهیم امروز هم می خواهیم در مورد سه مارکت پلیس اول کشور یعنی دیجی کالا ، بامیلو و ایسام صحبت کنیم و مقایسه ای بین این سه مارکت پلیس داشته باشیم تا بهترین بستر را برای فروش آنلاین خود انتخاب کنید.

توضیحی مختصر در مورد هر سه مارکت پلیس ؟

دیجی کالا : دیجی کالا یکی از قوی ترین مارکت پلیس های ایران است که مشتری های زیادی در دنیای فروش انلاین دارد. ایده شکل گیری این فروشگاه اینترنتی در سال ۱۳۸۴ و توسط برادران حمید و سعید محمدی شکل گرفت. دیجی کالا توانست با به کار گیری سیاست های مختلف فروش آنلاین به برترین فروشگاه اینترنتی تبدیل شود و زمانی که تصمیم گرفت که کار خود را به عنوان یک مارکت پلیس آغاز کند به دلیل حجم بالای کاربران توانست اعتماد بسیاری از فروشندگان را جذب کند و همچنین فروشندگان فروش مناسبی را تجربه کردند.

بامیلو : یکی دیگر از مارکت پلیس هایی که برای بسیاری از افراد نام آشناس بامیلو است بامیلو در سال ۹۲ و توسط رامتین منزهیان آلمانی-ایرانی تاسیس شد و کار خود را با فروش لباس آغاز کرد از همان ابتدادر قالب مارکت پلیس و اعطای پنل فروشگاهی به دیگر فروشندگان کار خود را آغاز کرد و با تلاش و پشتکار توانست مخاطبان زیادی را در فضای انلاین به سمت خود جذب کند. می توان گفت که حدود ۸۰ در صد محصولات بامیلو متعلق به بامیلو نیست و تنها۲۰ درصد از انبار بامیلو شامل محصولات خود بامیلو است.

ایسام : ایسام نیز مانند دو مارکت پلیس نام برده کار خود را به عنوان مارکت پلیس ؛ بستری برای خرید و فروش انلاین آغاز کرد بنیان گذار این مجموعه آقای سا م مدن پور است و نام ایسام نیز برگرفته از نام کوچک ایشان می باشد.

چه نوع کالاهایی را می توانیم در هر یک از این سه مارکت پلیس به فروش برسانیم؟

حالا که در مورد انواع مارکت پلیس ها آشنا شدیم شاید این سوال مهم ترین سوال باشد که آیا من به عنوان یک فروشنده می توانم کالای خود را روی این مارکت پلیس ها به فروش برسانم ؟

در سایت دیجی کالا شما می توانید انواع محصولات دیجیتال ، پوشاک ، لوازم منزل و هر آنچه که در منوهای اصلی و زیرمنوهای دیجی کالا وجود دارد را به عنوان فروشنده به فروش برسانید کالاهایی که توسط دیجی کالا تحت عنوان کالاهای ممنوعه ارائه نمی شود شامل مواد خوراکی و آشامیدنی به جز قهوه و چای و انواع دمنوش های بسته بندی ، انواع مشروبات الکلی ، بازی های رایانه ای فاقد تاییدیه‌ی بنیاد بازی‌های ملی ، مکمل ها ، گاز بادکنک ، دارو ها و لنز طبی ، لوازم جانبی برند اپل ، همچنین فروش محصولات قاچاق بر روی سایت دیجی کالا ممنوع می باشد. همچنین فروش محصولات نو و آکبند روی سایت دیجی کالا ممکن می باشد مارکت پلیس بامیلو نیز قوانین مشابه در خصوص فروش کالا دارد.

یکی از ویژگی های مهم فروش در ایسام امکان فروش کالاهای دست دوم ، استوک ، غیر آکبند روی سایت ایسام علاوه بر فروش محصولات نو و آکبند می باشد.کالاهای ممنوعه در ایسام شامل کالاهای قاچاق و دولتی ، سرقتی و مرتبط باشرکت های هرمی  ،کالاهایی که مبادله آنها طبق قانون ممنوع است ، بخت آزمایی ، قمار ، مشروبات الکلی و غیره

شرایط ساخت پنل فروشگاهی در ایسام ، بامیلو و دیجی کالا به چه صورت است ؟

بعد از اینکه مطمئن شدید که می توانید محصول خود را روی هر یک از سایت های مورد نظر به فروش برسانید نیاز هست که در هریک از این فروشگاه ها پنل فروشگاهی ایجاد کنید. نحوه ایجاد پنل فروشگاهی در هریک از این سه مارکت پلیس متفاوت است.

دیجی کالا : برای فروشنده شدن در دیجی کالا نیاز به یک حساب کاربری دارید اگر از قبل عضو دیجی کالا بودید  نیاز نیست اما اگر ثبت نام نکرده اید مراحل ثبت نام را طی کنید. وارد سایت seller.digikala.com شوید مراحل ثبت نام راطی کنید نکته مهمی که وجود دارد این است که می خواهید در قالب یک فرد حقیقی و یا حقوقی با دیجی کالا همکاری کنید

مورد مهم اول :

فروشنده حقیقی : شخصی است که دارای جواز کسب یا گواهی فعالیت صنعتی یا صاحب کالاست و می‌تواند با داشتن کارت ملی در مرکز فروشندگان دیجی‌کالا ثبت نام کند.

فروشنده‌ی حقوقی : شرکت‌ها و موسساتی که دارای کد اقتصادی و گواهی ارزش افزوده‌ی معتبر هستند. این شرکت‎ها می‌توانند به‌عنوان فروشنده‌ی حقوقی با دیجی‌کالا همکاری کنند.

مورد مهم دوم :

باید برای فروشنده شدن در دیجی کالا ادرس تهران وارد کنید این آدرس برای ارسال قرار داد و مرجوعی ها توسط دیجی کالا کاربرد دارد بنابراین همکاری با دیجی کالا برای فروشندگان شهرستان ها با دشواری هایی همراه خواهد بود.

مورد مهم سوم :

مدارک مورد نیاز برای یک فرد حقیقی  تصویر پشت و رو کارت ملی و برای افراد حقیقی علاوه بر کارت ملی ،  تصویر گواهی مالیات بر ارزش افزوده نیز مورد نیاز است. و در آخر نیز پس از مطالعه قرار داد نسخه چاپی آن را همراه با امضاء و اثرانگشت برای دیجی کالا ارسال می نمایید.

شرایط ایجاد پنل فروشگاهی در بامیلو مشابه دیجی کالا می باشد با این تفاوت که امکان وارد کردن ادرس شهرستان به عنوان انبار و مکان طرف قرار داد در شهرستان ها نیز امکان پذیر می باشد.

برای ایجاد پنل فروشگاهی در ایسام در صفحه اصلی به روی آیکون ثبت رایگان آگهی کلیک کنید و موارد خواسته شده را وارد کنید و مراحل ثبت نام را تکمیل کنید. در فروشگاه ایسام که به عنوان تنها یک ویترین برای محصول شمابه حساب می آید وارد کردن آدرس ضرورتی ندارد زیرا ارسال کالا به عهده خود تامین کننده می باشد.

مراحل تولید و در ج محتوا ؟

پس از ایجاد پنل فروشگاهی نیاز است که نسبت به درج کالا اقدام کنید هر یک ازسه مارکت پلیس نام برده دارای قوانینی برای درج محصول می باشد مثلا برای درج تصویر محصول ضوابط خاصی اعم از  سایز و کیفیت را دارد و یا در درج محتوا می بایست به دسته بندی های محصولات و غیره توجه کرد در سایت دیجی کالا تصاویر اصلی باید با بک گراند سفید بدون هیج سایه ای در ابعاد خاص و تا نهایت حجم ۳۰۰ کیلو بایت باشند. محتوا نیز باید قدم به قدم و بر اساس موارد خواسته شده تکمیل شود. پس بررسی کنترل کیفیت دیجی کالا محصول منتشر خواهد شد.

در پنل فروشگاهی بامیلو نیز قانون پشت سفید بودن عکس اصلی الزامی نیست ابعاد عکس ها می بایست  بین (۶۸۰*۸۵۰) باشد وامکان آپلود تا ۸ عکس برای هرمحصول وجود دارد. مراحل درج کالا نیز طبق فیلدها می بایست تکمیل شود و بعد از نظارت تیم محتوایی منتشر می شود.

در سایت ایسام که شباهت زیادی به اکوسیتم هایی نظیر دیوار و شیپور دارد قوانین سخت گیرانه ای برای درج تصویر و توضیحات وجو ندارد تنها استفاده ای از تصاویر اینترنتی محصول آکبند برای محصولات دست دوم غیر قانونی می باشد وبعد از آپلود محصول بلافاصله روی سایت ایسام قرار می گیرد.

تصاویر محصول ، همچنین توضیحات مربوط به هر محصول هر چه قدر دقیق تر باشد مشتری را به سمت خرید سوق خواهد داد بنابراین سعی کنید که به تمام سوالات احتمالی موجود در ذهن مشتری هم از طرق تصویر و هم از طریق محتوا پاسخ دهید .

هزینه پرداختی من برای هر کدام از این مارکت پلیس ها چه مقدار است ؟

طبق سیاستی که این مارکت پلیس ها دارند در ابتدای امر و هنگام ثبت پنل فروشگاهی هیچ هزینه ای از فروشندگانی که تمایل به داشتن پنل فروشگاهی دارند دریافت نمی شود. و خدمات ویترین مارکت پلیس ها به صورت رایگان است ولی به دلیل ارائه خدمات این هزینه ها باید به گونه تامین شود بدین ترتیب هزینه خدمات هر کدام از مارکت پلیس های دیجی کالا ، بامیلو و ایسام درصدی از فروش  هر محصول پس از فروش آن است.

تعرفه مارکت پلیس ها بایکدیگر متفاوت است اما رنج این تعرفه ها به یکدیگر نزدیک می باشد. تعرفه بامیلو شامل ۱% الی ۲۵ % از فروش هر محصول می باشد. که بر اساس نوع کالا متغیر است مثلا برای لوازم دیجیتال که قیمت های بالاتری دارنددرصد پایین تر و برای اقلامی مانند مجله کارمزد بالاتری دریافت می شود.

در مارکت پلیس ایسام نیز تعرفه ها طبق مبلغ فروش تعیین می شود و از ۱% تا۱۵% متغیر است از از ۳,۹۹۹,۰۰۰  تا  ۲۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان کارمزد ۱% به همین ترتیب برای از ۹,۰۰۰  تا  ۴۸,۹۹۹ تومان کارمزد ۱۵% را شامل می شود.

بعد از سفارش مشتری محصول چگونه به دست مشتری می رسد؟

نحوه ارسال کالا در هریک از سایت های نام برده متفاوت است و بسته به تعهداتی دارد که مارکت پلیس مورد نظر اعلام کرده است. فروشگاه دیجی کالا بسته بندی و عرضه کالا به مشتری را خود به عهده گرفته است زمانی که کالا به فروش می رسد شما به مدت … روز فرصت دارید تا محصول را به انبار دیجی کالا ارسال کنید تا از انبار دیجی کالا برای مشتریان ارسال شود. همچنین در ابتدای امر و بعد از ایجاد فروشگاه و قبل از فروش کالا خرید پرینتر لیبل زن از دیجی کالا الزامی می باشد. فروشگاه دیجی کالا معتقد است که لیبل های با کیفیت پایین امکان  دارد مخدوش یا کنده شوند به همین دلیل تنها راه خرید پرینتر لیبل زن از خوددیجی کالاست !!

در فروشگاه بامیلو چه خبر است درست پس از فروش محصول ، کالا از چه طریقی به دست مشتری می رسد.؟پس از سفارش مشتریان هر محصول را داخل نایلون قرار داده و فاکتور چاپ شده، از پنل سلر سنتر را به آن ضمیمه نمایید. برای کالاهای بزرگ فاکتور را روی بسته بندی ضمیمه کنید. سفارش را ارسال کنید زمان تحویل تا ۲ روز برای فروشندگان تهرانی و تا ۴ روز برای فروشندگان شهرستانی می باشد.

همانطور که گفته شد یکی از تفاوت های عمده مارکت پلیس ایسام عدم به عهده گرفتن ارسال کالاست این شیوه کاری معایب و مزایایی دارد به طور مثال زمانی که مشتری از شهر گیلان مشتری فروشنده ای از همان شهر می باشد لزومی ندارد که کالایکبار به انبار تهران ارسال و مجددا به گیلان ازسال شود این هزینه ها درواقع هزنیه اضافی محسوب می شود اما درسر هایی نیز دارد به خصوص برای فروشنده های تازه کار ؛ پس از فروش محصول در ایسام پیامی به فروشنده ارسال می شود و فروشنده موظف است طی ۳۶ ساعت اعلام آمادگی جهت ارسال کالا را نماید و چنانچه این کار انجام نشود مبلغ به خریدار عودت داده می شود. سپس یکی از روش های پست یا پیک می تواند محصول را به دست مشتری مورد نظر برساند.

کلام پایانی : 

چنانچه برای فروش در هر یک از مارکت پلیس های نام برده به مشاوره احتیاج داشتید تیم مجرب تامین مار کتینگ با تجربه فروش درهر یک از سایت های نام برده بهترین مشاور ه رایگان برای شما خوهد بود همچنین چنانچه تولید تصویر و محتوا برای محصول برای شما دشوار است و نیرو ، زمان و هرینه این کار را ندارید با مراجعه به صفحه تامین مارکتینگ میتوانید با خدمات و تعرفه های ما آشنا شوید.

 

 

Our Reader Score
[Total: 1 Average: 1]

اشتراک گذاری پست

1 دیدگاه

  • ساسان مهدوی پاسخ

    از ویژگی های ایسام فروش کالا بصورت مزایده می‌باشد.
    همچنین در ایسام فروش کالاهای خاص، آنتیک و قدیمی امکان پذیر است.

    ۲۷ شهریور ۱۳۹۷ در ۰۴:۴۳

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *